budowa domu

Mieszkania nowe czy używane – które wybrać?

Jak się okazuje, zakup mieszkania wcale nie należy do łatwych. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że przysłowiowe pierwsze schody pojawiają się już w momencie dokonania wyboru mieszkania. Jak wiadomo rynek nieruchomości dzieli się na rynek pierwotny i wtórny, w związku z czym już w tym miejscu stajemy przed koniecznością dokonania wyboru. Wiele osób ma jasno sprecyzowany obszar poszukiwań, w związku z czym jedyną decyzją jaką muszą podjąć jest wybór konkretnego mieszkania. Są także i takie osoby, które wciąż wahają się pomiędzy zakupem mieszkania nowego i używanego i to właśnie im dedykowany będzie ten artykuł.

Plusy i minusy mieszkań nowych

Największym plusem zakupu nowego mieszkania, których szeroki wybór oferują deweloperzy z Wrocławia stanowi fakt, że jest ono po prostu nowe. Nikt wcześniej go nie zamieszkiwał, wszystko co się w nim znajduje od samego początku użytkowane jest tylko i wyłącznie przez nas. Ponadto w kwestii nieruchomości we Wrocławiu deweloper Lokum bardzo często stosuje wiele ciekawych rozwiązań podczas budowy, dzięki którym mieszkanie w danym bloku, czy nawet osiedlu jest dużo bardziej komfortowe.

Jak wiadomo, wszystko ma jednak swoje plusy i minusy i tak jest również w przypadku mieszkań nowych. Pierwszą z wad jest to, że nowy budynek przez jakiś czas osiada, w związku z czym nie wiemy do końca jak się będzie zachowywał i czy przypadkiem nie ucierpią na tym nasze ściany.

Plusy i minusy mieszkań używanych

W przypadku mieszkań używanych, sporą ich zaletą jest fakt, że etap „pracy” budynku mają już za sobą, w związku z czym nie musimy obawiać się pęknięć na ścianach. Nawiązując jednak do minusów, to sam fakt, że mieszkanie było użytkowane przez kogoś innego dla wielu osób jest po prostu nie do przyjęcia.