wnętrze nowego mieszkania

Mieszkania we Wrocławiu – ceny i popularne lokalizacje

Wrocław jest coraz popularniejszym miastem, w którym chce mieszkać coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu jest to miasto bardzo spokojne, a jednocześnie piękne i doskonale dostosowane do codziennego życia. Z całą pewnością będzie doskonałym miejscem na zostanie w nim na dłużej. Toteż dlatego warto rozeznać się w cenach mieszkań we Wrocławiu.

Jak wyglądają ceny mieszkań we Wrocławiu?

Aby dowiedzieć się, w jakich cenach najczęściej sprzedają się wrocławskie mieszkania, dobrze jest przejrzeć statystyki oraz odwiedzić strony internetowe najnowszych osiedli. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu to 6700 złotych. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to cena o wiele korzystniejsza od tej, którą przyjdzie zapłacić na przykład w Warszawie za podobnej wielkości mieszkanie. Warto jednak zanotować fakt, że wartości wrocławskich mieszkań wzrosły aż o pięć procent w skali ostatnich dwunastu miesięcy.

Jakie są średnie ceny za mieszkania w Krzykach we Wrocławiu?

Wrocławskie Krzyki cały czas się rozwijają, dzięki czemu cieszą się też coraz większą popularnością wśród osób, które szukają dla siebie mieszkania. Można śmiało stwierdzić, że mieszkania w tej okolicy są minimalnie droższe, niżeli ogół mieszkań we Wrocławiu – sprawdzić to można np. porównując ceny nowych mieszkań na Krzykach z Lokum di Trevi. Za metr kwadratowy przyjdzie zapłacić tutaj nieco ponad 6800 złotych. Przeciętne mieszkanie o średniej powierzchni będzie więc warte mniej więcej 400 000 złotych. Z całą pewnością warto jednak przyjrzeć się tej okolicy i wziąć pod uwagę oferty najnowszych osiedli, które faktycznie są doskonałym miejscem do osiedlenia się we Wrocławiu na stałe.