Modne żyrandole wiszące do salonu

Jeszcze kilka lat temu żyrandole wiszące kojarzyły się wyłącznie z pięknymi kryształami i niesamowitym przepychem. Na półkach sklepowych coraz częściej spotkać można jednak żyrandole nowoczesne, które znacząco różnią się od tradycyjnych modeli.

Uniwersalne żyrandole do każdego wnętrza

Nowoczesne żyrandole wiszące (https://candellux.com.pl/pl/menu/zyrandole-i-lampy-wiszace-173.html) mogą być wykonane z elementów szklanych, metalowych i drewnianych, dlatego też bez problemu można je wykorzystać przy wielu klasycznych i nowoczesnych aranżacjach. Naturalne materiały są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie styl industrialny i skandynawski. Dużym atutem nowoczesnych żyrandoli jest również to, że mogą mieć one kilka różnych źródeł światła. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można je wykorzystać nie tylko jako główne, ale również jako dodatkowe oświetlenie w salonie.

Idealny żyrandol do salonu

Wybierając nowoczesny żyrandol wiszący do salonu warto zwrócić uwagę na oprawę, która ma bezpośredni wpływ na design. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście ponadczasowe żyrandole kryształowe, które dodają salonowi elegancji i luksusu. Żyrandol w stylu skandynawskim dodaje wnętrzu z kolei lekkości i swobody. Salon jak powszechnie wiadomo jest głównym pomieszczeniem w domu, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne oświetlenie.

Jakie światło z żyrandola

Nowoczesne żyrandole to najczęściej oprawy wieloramienne, które wykorzystywane są przede wszystkim jako światła ogólne. Ważne jest to, aby żyrandol zawiesić centralnie tuż pod sufitem. Klasyczne żyrandole charakteryzują się wysuniętymi długimi ramionami, które wychodzą ze zwisającego trzonka. Tego typu modele najlepiej prezentować będą się oczywiście w dość wysokich wnętrzach. Warto wspomnieć także o tym, że światło w żyrandole może być skierowane nie tylko w dół, ale również do góry. W tym drugim przypadku można uzyskać lekkie rozproszenie poprzez odbijanie się światła od sufitu. Jeżeli światło jest skierowane w dół, to automatycznie odbija się od posadzki.

Nowoczesne żyrandole z kloszami

Wielu producentów oferuje żyrandole z kloszami. W tym konkretnym przypadku światło najwydajniej działać będzie oczywiście w obrębie klosza. Najlepszym wyborem są modele w których bez problemu będzie można ściągnąć wszystkie klosze. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie problemów z utrzymaniem ich w idealnej czystości. W obecnym sezonie warto postawić na żyrandole inspirowane klasycznymi wzorami. Godne uwagi są przede wszystkim rewelacyjne modele wykonane ze szlachetnych metali kolorowych. Mowa tutaj nie tylko o mosiądzu, ale również o żyrandolach wykańczanych specjalnymi farbami w kolorze mosiądzu.