pralki

Montaż pralki od a do z

Zakup nowej pralki to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo ją zamontować i umiejętnie się z nią obchodzić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą zamontować nową pralkę, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się odpowiednio zabrać.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że wszystkie pralki należy podłączyć do uziemionego gniazdka. Producenci nie zalecają stosowania przedłużaczy i zachęcają do korzystania z oryginalnych kabli. Niestety przy dużym obciążeniu jednego gniazdka, może dojść do uszkodzenia sterowników nowej pralki, dużo więcej dowiesz się z oferty Sferis. Pamiętać należy również i o tym, że pralka musi zostać podłączona także do instalacji wodnej.

pralki

Montaż pralki

Każdy szanujący się producent dostarcza do swoich pralek specjalne węże, dzięki którym można bez żadnego większego problemu doprowadzić wodę. Większość producentów oferuje elastyczne przewody o długości około 1,5 metra, dlatego też pralki muszą być ustawione dość blisko punktu poboru wody. Warto postawić także na specjalny zawór odcinający, który po zakończeniu prania automatycznie odetnie dopływ wody bez potrzeby zakręcania kurka. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować pralkę powinny skorzystać z fachowej pomocy. Warto także dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi.