mozaika – ciekawy sposób na urozmaicenie nudnego wnętrza

Mozaika, czyli kolorowy układ płytek to świetny sposób na proste urozmaicenie każdego wnętrza i dodanie odrobiny koloru do mieszkania. Najczęściej widujemy je w kuchniach i łazienkach, ale równie dobrze sprawdzą się jako element wystroju pokoju dziennego czy stylowej jadalni. Duży wybór różnych kolorów i wzorów sprawia, że mozaika na ścianę może być elementem każdego pomieszczenia – bez względu na jego wystrój i kolorystykę.

Płytki mozaika – nowoczesna dekoracja twojego mieszkania

Płytki mozaika to coraz popularniejszy element wystroju mieszkań. Szeroki dostęp do różnego rodzaju kolorów i kształtów sprawia, że z pomocą takich oto płytek w łatwy sposób możesz stworzyć oryginalne dekoracje do każdego pokoju. Dzięki gotowym zestawom dostępnych w sklepach budowlanych (zobacz choćby ten) sam proces tworzenia mozaiki jest dziecinnie prosty, a efekt końcowy prezentuje się niezwykle zachwycająco. Najczęściej stosowanym wariantem wystroju mieszkania z użyciem mozaiki jest umieszczenie jej fragmentu na jednolitej ścianie.

Mozaika podłogowa zamiast klasycznych paneli – rozwiązanie nie tylko do łazienki

Choć mozaika podłogowa najczęściej kojarzona jest z wystrojem łazienek równie zjawiskowo prezentuje się ona jako element wystroju kuchni, czy przedpokoju. Jedną z największych zalet płytek mozaikowych na podłodze jest ich łatwość czyszczenia – wystarczy jedynie przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby odzyskały one swój naturalny wygląd. Ponadto mozaika podłogowa to świetny sposób na urozmaicenie klasycznego wnętrza i nadanie mu niesamowitego charakteru w łatwy i szybki sposób.