globo 2

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy wiszące?

Lampy wiszące do salonu to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia modnych pokojów dziennych. W pomieszczeniach tego typu warto umieścić przynajmniej dwie różne lampy. Wiszące oświetlenie sufitowe doskonale sprawdzi się w roli głównego źródła światła. W niewielkich salonach dobrym pomysłem będzie zawieszenie go na środku pokoju. W przestronnych wnętrzach warto zawiesić jeden żyrandol nad kompletem wypoczynkowym, a drugi w strefie jadalnianej. Odpowiednio dopasowane lampy podkreślą charakter pomieszczenia i wpłyną korzystnie na jego funkcjonalność.

Jak wybrać stylowe oświetlenie wiszące do pokoju dziennego?

Aby lampy odpowiednio spełniały swoje zadanie, należy dopasować je do wielkości pomieszczenia. W przypadku wiszących egzemplarzy wyjątkowo ważna jest wysokość mieszkania. Warto pamiętać o tym, że odległość żyrandola od podłogi powinna wynosić przynajmniej 210 cm. W niskich mieszkaniach konieczne jest więc wybieranie krótszych lamp wiszących. Ważne jest również to, aby swoją wielkością i kolorystyką nie wywoływały wrażenia przytłoczenia.

Podkreślenie walorów modnej aranżacji

Wybór stylowego oświetlenia wiszącego jest możliwy jedynie wówczas, gdy weźmie się pod uwagę jego dopasowanie do stylu, w jakim urządzono salon. W aranżacjach skandynawskich i loftowych doskonale sprawdzają się lekkie i delikatne lampy w stonowanych barwach. Mogą to być egzemplarze z elementami naturalnego drewna w jasnym odcieniu. Dobrym pomysłem będą również wiszące modele z jasnymi, bawełnianymi abażurami. Z wnętrzami glamour i vintage skomponują się zdobione, błyszczące żyrandole oraz abażury złote po wewnętrznej stronie. Osoby pragnące urządzić salon w stylu minimalistycznym powinny zdecydować się na łatwe do utrzymania w czystości modele metalowe. Odpowiednio dopasowane oświetlenie wiszące do salonu z pewnością okaże się korzystnym wyborem. Oświetlenie wiszące znajdziesz tutaj: https://www.elampy.pl/102-wiszace