Najważniejsze cechy płytek łazienkowych

Choć nie jest tak duża, jak salon, tak często odwiedzana, jak kuchnia czy też tak przytulna, jak sypialnia, to jednak to właśnie łazienka uważana jest za jedno z najtrudniejszych do wyposażenia pomieszczeń. Wszystko wynika z tego, jak często trudno jest dobrać odpowiedniego rodzaju płytki łazienkowego. Nie tylko do swoich potrzeb, lecz przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa i walorów użytkowych.

Bezpieczeństwo w łazience

Choć może się to wydawać dużym zaskoczeniem, to jednak łazienka jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w całym domu. Wynika to przede wszystkim z dużej ilości wilgoci, a także zwiększonego z tego powodu ryzyka poślizgnięcia się. Szacuje się, że to właśnie łazienka jest miejscem, gdzie występuje największa ilość wypadków.
Nic więc dziwnego, że najlepsze na rynku płytki łazienkowe Tubądzin posiadają specjalną powłokę antypoślizgową, która powoduje, że nawet w przypadku solidnego ich zmoczenia, nie stanowią one niebezpieczeństwa.

Wygoda używania płytek łazienkowych

Nawet standardowa płytka łazienkowa Tubądzin ma cechy, które powodują, że jest ona wygodna w codziennym używaniu. Jak jest to osiągane? Pamiętać należy, że choć łazienka jest miejscem bardzo estetycznym, to jednak narażona jest na ogromne zabrudzenie. Producenci, wiedząc o tym, a także, że często w łazience używane są bardzo silne detergenty czyszczące, produkują takie płytki, które po pierwsze odporne są na odbarwienia i zniszczenie z powodu kontaktu płytki z tak silnymi środkami czyszczącymi, a po drugie, znacznie ułatwiają ich mycie. Nie tylko poprzez właściwości nieprzywierania do nich brudu, lecz również dzięki specjalnej powłoce ułatwiającej mycie płytek.
Jak więc widać, płytki łazienkowe powinny spełniać na prawdę wiele najróżniejszych cech. Na szczęście takowe dość łatwo da się znaleźć.

Więcej płytek łazienkowych Tubądzin znajduje się pod adresem: https://home100.pl/plytki-do-lazienki/0,tubadzin