Niebieski dywan we wnętrzu

Niebieski to jeden z najbardziej szlachetnych i uniwersalnych kolorów. Istnieje opinia, że kolor niebieski uspokaja i zmniejsza apetyt. Dlatego kolor ten jest szczególnie korzystny w kuchni lub jadalni. Ale to nie jest konieczne, aby spieszyć się do przemalowania ścian i wyrzucić stare meble. Niebieski dywan to doskonały sposób na rozrzedzenie wnętrza kolorem i dodanie mu przytulności.

W jakim wnętrzu umieścić dywany niebieskie?

Ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zakupie niebieskiego dywanu jest to, że jest to kolor chłodny. A najlepiej będzie się prezentować w jasnych i słonecznych pomieszczeniach. Taki dywanik odświeży mieszkanie i wprowadzi do niego poczucie chłodu.

Oprócz jadalni dywan niebieski będzie doskonale pasował do innych pomieszczeń: salonu i sypialni, pokoju dziecięcego, łazienki, a nawet przedpokoju. Jest to bardzo praktyczny kolor, ponieważ nie widać na nim tak bardzo zabrudzeń. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić. Jeśli niebieskiego będzie za dużo, pokój stanie się ponury i ciemny. Z tego powodu do niebieskiego dywanu można dodać tylko kilka dodatków, takich jak poduszki, zasłony czy krzesła.

Do czego pasuje niebieski dywan?

Najjaśniejszym i najkorzystniejszym towarzyszem dla niebieskiego dywanu jest biel. To zachwycające połączenie daje początek delikatnemu i lekkiemu wnętrzu. Przyjemnie jest w nim przebywać, przypomina o morzu i wakacjach! Przy okazji, stworzenie wnętrza w stylu morskim jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy kupić pasiaste dywany niebieskie, a twój pokój zostanie odmieniony.

Żółty i różowy będą wspaniale wspierać niebieski dywanik podczas dekorowania pokoju dziecięcego. Ta radosna mieszanka kolorów nie pozostawi nikogo obojętnym.

A dla dorosłych najlepszy jest niebieski dywan w połączeniu z czekoladą lub beżem. Z tym tandemem można stworzyć wnętrze w stylu country, które będzie wyglądać bardzo wesoło i szlachetnie.

Dywan niebieski do nabycia na stronie https://sklepeureka.pl/kolory/niebieskie-dywany