Nowoczesne lampy ozdobą klasycznego budownictwa

Lampy dodają przyjemnego klimatu i emitują ładne światło. Dodają one niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Z tego powodu wybór oświetlenia jest tak istotny. Modele można podzielić między innymi na lampy sufitowe, ścienne oraz oprawy stropowe. Wśród nich można wyróżnić również światło podłogowe. Osobny rozdział w świecie lamp stanowią modele dziecięce, ich klosze nawiązują stylistycznie do postaci bajkowych. Posiadają one efektowne, pastelowe kolory i minimalistyczny design. W nowoczesnych domach i mieszkaniach bardzo często obecne są również tuby, downlighty oraz stylowe plafony.

Abażury z plecionki, szklane klosze czy stylowe downlighty – co jest modne w tym sezonie?

W obecnych trendach dekoratorskich modne są barwione, szklane klosze. Na uwagę zasługują również charakterystyczne abażury z plecionki, które nawiązują stylistycznie do stylu boho. W salonach oraz pokojach wypoczynkowych dominują natomiast efektowne, szklane żyrandole z wieloma punktami świetlnymi. Co jeszcze jest modne i stylowe w tegorocznym sezonie? Z pewnością downlighty oraz charakterystyczne żarówki w rustykalnych kloszach. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest także stosowanie kinkietów z możliwością regulacji.

Nowoczesne oświetlenie do kuchni i jadalni

W zależności od danego pomieszczenia, można zdecydować się na inny rodzaj źródła światła. Nowoczesne lampy z Candellux do kuchni i jadalni muszą zapewniać odpowiednią jasność. Z tego powodu do tych pomieszczeń zaleca się kilka rodzajów oświetlenia. Nad stołami umieszczane są często tuby, które pełnią funkcję dodatkową. Natomiast główne źródło światła może stanowić żyrandol z designerskim kloszem bądź lampa zwisająca z sufitu. Ważne jest, aby oświetlenie kuchenne zapewniało odporność na skoki temperatur, wilgoć i parę. Z tego powodu polecane są abażury, które spełniają normę szczelności IP44 bądź IP65.

Lampy do sypialni i gabinetów

Wśród nowoczesnych lamp prym w trendach dekoratorskich wiodą kinkiety na regulowanych ramionach. Wyglądają one bardzo imponująco i gustownie. Można je swobodnie skierować w kącik czytelniczy, miejsce relaksu czy też biurko do pracy. Są one polecane do sypialni oraz gabinetów. Wśród modnego oświetlenia warto również wymienić abażury w kulistym kształcie. Zapewniają one nieprzeciętny wygląd każdego pomieszczenia, dodają mu uroku i nonszalancji. W drodze podsumowania warto pamiętać, że wśród stylowych lamp można wymienić:

  • plafony sufitowe,
  • kinkiety regulowane,
  • downlighty natynkowe,
  • eleganckie tuby naścienne,
  • szklane żyrandole.