płyn do zmywarki

Odpowiedni płyn do zmywarki to podstawa czystych naczyń

W kuchni każdej Pani domu, w której znajduje się zmywarka, z pewnością pojawia się spory problem i dylemat jakiego środka chemicznego używać w zmywarce. Warto wziąć pod uwagę efektywność mycia, ale także właściwą eksploatację zmywarki i dbanie o jej jak najdłuższą prawidłową pracę.

Zalety płynu do zmywarki

W sklepach dostępne są proszki, tabletki oraz płyny do zmywarki. Warto więc zastanowić się nad plusami i minusami tych detergentów. Analizując cechy charakterystyczne dla płynów, można wyodrębnić takie zalety jak:

  • są delikatne, nie rysują naczyń, 
  • nie wytwarzają lotnych substancji chemicznych,
  • szybko ulegają rozpuszczeniu, co jest szczególnie istotnie w krótkich programach mycia,
  • mają możliwość dozowania, w zależności od wielkości mycia.

Jak używać płynu do zmywarki?

Płyn do zmywarki jest dość łatwy w stosowaniu, choć oczywiście trzeba uważać, aby go nie rozlać oraz by był on niedostępny dla dzieci. W zmywarce znajduje się specjalny dozownik, zamykany i otwierany za pomocą zaworu. Należy w nim umieścić środek myjący. Jego ilość jest zależna od nas, ale warto stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu. Oczywiście sztućce oraz naczynia trzeba umieścić standardowo w koszu zmywarki, który wsuwamy do jej wnętrza i zamykamy jej drzwi. Następnie wybieramy program, w którym chcemy, aby zostały umyte naczynia. Później pozostaje tylko czekanie na efekt końcowy, a w między czasie można się zrelaksować przy dobrej książce czy filmie.