Okrągłe lustro ścienne – gdzie je umieścić?

Okrągłe lustro na ścianę daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można umieścić je nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach. Gdzie będzie pasowało okrągłe lustro ścienne?

Ozdoba salonu

Okrągłe lustro na ścianę świetnie będzie pasowało do salonu, gdzie będzie ozdobą głównej ściany. Można umieścić je nad sofą lub nad komodą. Sprawdzi się również w kąciku wypoczynkowym, gdzie ustawiony jest wygodny fotel.

Lustro okrągłe ścienne powieszone nad sofą może znaleźć się w towarzystwie innych luster, ale również bardzo ciekawie będzie wyglądało, gdy w pobliżu powiesimy interesujące plakaty czy obrazy.

Warto również zadbać, by ściana, na której wisi lustro, była interesująca. Okrągłe lustro ścienne można powiesić na drewnianych lamelach, które są przestrzenne. Taka dekoracja optycznie powiększy pokój.

Wizytówka przedpokoju

Okrągłe lustro na ścianę sprawdzi się również w przedpokoju. Jest to bardzo eleganckie uzupełnienie konsoli, która idealnie pasuje do przedpokoju.

W nowoczesnym przedpokoju sprawdzi się prosta, metalowa konsola, która będzie miała szklane blaty. Lustro również powinno mieć prostą ramę. Taka kompozycja będzie nie tylko praktyczna, ale również bardzo elegancka.

Połączenie metalowego mebla ze szkłem sprawi, że cała konstrukcja będzie wydawała się delikatna. Jest to dobra propozycja do niewielkiego korytarza.

Bardzo modne są lustra na paskach, które szturmem zdobyły nasze serca i weszły do wnętrz. Okrągłe lustro na ścianę, które będzie na rzemiennym pasku będzie pasowało do mieszkania rustykalnego. Świetnie wpisze się również w styl modernistyczny.

Prosta, drewniana konsola będzie uzupełnieniem dekoracji. Warto również zadbać, by w przedpokoju znalazły się inne meble drewniane. Dzięki temu kompozycja będzie spójna i harmonijna.

Chcąc optycznie powiększyć przedpokój, który często jest długi, ale wąski warto umieścić koło siebie kilka luster. Trzeba jednak pamiętać, że na małej przestrzeni lepiej sprawdzą się ramy, które nie rzucają się w oczy. Kompozycja będzie wydawała się delikatniejsza.