Płytki drewnopodobne – klasyczny urok drewna

Płytki drewnopodobne szturmem wdzierają się na rynek oraz do serc użytkowników. Sprawdzają się świetnie we wszystkich tych miejscach, gdzie drewno zwykle nie jest stosowane. Ułożone wokół kominka, w łazience, czy w kuchni sprawdzają się idealnie. Co trzeba wiedzieć o płytkach drewnopodobnych?

Płytki drewnopodobne kolorem i strukturą bardzo dobrze imitują drewno. Nie tylko kolorystycznie przypominają drewniane panele, ale również struktura płytek jest bliska drewnianej podłodze. Mają jednak tą zaletę, że są odporniejsze od drewna oraz łatwiej utrzymać je w czystości.

Praktyczność płytek ceramicznych

Drewnopodobny płytki ceramika limone są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. W przeciwieństwie do drewna nie trzeba ich cyklinować, lakierować i czyścic specjalnymi preparatami. Aby zachować ich naturalny, elegancki wygląd należy je jedynie odkurzyć i przecierać wilgotnym mopem.

Płytki ceramiczne limone nie są tak wrażliwe na uszkodzenia, jak podłogi drewniane. Nie ma również problemu, gdy zastosujemy je w łazience, gdyż wilgoć, którą często można tam zaobserwować, nie jest w stanie uszkodzić płytki ceramicznej. Stosując drewniana podłogę w łazience mielibyśmy z tym poważny problem.

Tablero – ceramika limone

Kolekcja płytek drewnopodobnych idealnie sprawdzi się nie tylko w wilgotnej łazience. Kuchnia czy przedpokój, w których dużo się dzieje, również musi mieć podłogi odporne na uszkodzenia. W przedpokoju często poruszamy się w butach. Piasek, drobne kamienie mogą poważnie uszkodzić drewnianą podłogę. W przypadku płytek ceramicznych łatwiej jest uniknąć takich uszkodzeń.

Kuchnia natomiast jest miejscem, gdzie zdarza nam się coś rozlać, upuścić. Jest to również miejsce, w którym musimy zastosować mocniejsze materiały na podłogę.

Płytki ceramiczne idealnie sprawdzają się na podłodze w miejscach, w których drewno byłoby wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Zachowują jednocześnie klasyczny urok drewna.