Płytki heksagonalne – co to takiego?

Nie od dziś wiadomo, że moda wnętrzarska zmienia się dość intensywnie. Czasem powraca ona po wielu latach, by znów „namawiać” potencjalnych odbiorców do czerpania z niej inspiracji do własnych pomieszczeń. Jednym z takich ponadczasowych trendów są płytki w jodełkę. Ten sposób ułożenia można było zaobserwować już w egipskich komnatach. Następnie prym wiodły w PRL-u, by dziś znów mocnym krokiem wejść do naszych mieszkań, domów i biur. Co warto wiedzieć o takich płytkach?

Odpowiedni materiał

Płytki heksagonalne w ostatnim czasie podbijają domy i mieszkania wielu osób. Efektownie wyglądają na ścianach oraz na podłogach, dlatego też w wielu wnętrzach rekomendują je sami projektanci i designerzy wnętrz. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie najlepiej je kupić? Jakie płytki są obecnie najbardziej modne? Zapraszam poniżej.

Nowoczesność

Płytki heksagonalne Home 100 nadają wnętrzu bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki ich nieregularnym kształtom, oryginalnym formom oraz ciekawym kolorom można z nich stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki na naszych ścianach. Idealnie pasują jako ładne przejście pomiędzy terakotą a podłogą drewnianą – łącząc w ten sposób klasykę z nowoczesnym designem.

Jakie rozwiązania są obecnie na topie?

Płytki heksagonalne to bardzo wdzięczny materiał, który można łączyć prawie z każdym innym a już najlepiej wygląda, gdy łączy się go pomiędzy sobą. W sklepach budowlanych oraz w internetowych hurtowniach znaleźć można całkiem psory wybór różnorodnych płytek. Płytki heksagonalne potocznie zwanymi „plastrami miodu” mogą wykonane być zarówno z delikatnym materiałów, jak i tych mocniejszych i solidniejszych (np. posiadając także właściwości wodoodporne – sprawdzają się w łazienkach). Najczęściej klienci stawiają na bardzo oryginalne wzory czyli płytki w mocnych, żywych kolorach, które można łączyć z odcieniami delikatniejszymi i bardziej stonowanymi. Czerń z bielą, czerwień z bielą, brąz z szarością, róż z fioletem, żółty z zielenią – to niezwykle efektowne połączenia, które sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i naszych podłogach.