Płytki patchwork - od klasycznych projektów do odważnych wnętrz

Płytki patchwork – od klasycznych projektów do odważnych wnętrz

Projekt wykończeniowy wnętrza, tworzony zarówno przez profesjonalistów, jak i wymyślony przez samych użytkowników, coraz częściej opiera się na zastosowaniu płytek patchworkowych. Uniwersalny charakter tego coraz popularniejszego trendu, pozwala na dowolność w doborze pozostałych elementów aranżacji. Z tego powodu każdy producent zapragnął mieć je w swojej ofercie. Dużą popularność na rynku zyskały klasyczne, jednolite wzory, które stylistyką nawiązującą do tradycji wywodzącej się z krajów arabskich, ale równie popularne stały się różnokolorowe kompozycje o wielokształtnych motywach.

Tradycja wyrażana przez stonowane barwy

Wielu producentów płytek ceramicznych sporą część swojej oferty opiera na klasycznych wzorach o jednolitych barwach. Wśród nich najczęściej znaleźć można różne odcienie grafitu, szarości i bieli, które w połączeniu z charakterystycznymi motywami złożonymi z prostych figur geometrycznych, tworzą stylistykę nawiązującą do tradycyjnych zdobień pochodzących między innymi z Maroka. Kolejnym stylem, jaki prezentują płytki patchwork ozdabiające ściany wielu wnętrz, jest klasyczna czarno-biała stylistyka, najczęściej składająca się z niewielkich, regularnych wzorów. Tego typu kompozycja ułożona na podłodze lub ścianie sprawia wrażenie iluzji optycznej, tworząc ciekawy efekt dla osób ceniących indywidualizm. Dodatkowo wykorzystanie takiej stylistyki pozwala nadać wnętrzu klasyczny i ponadczasowy charakter. 

płytki patchwork położone w salonie

Ekstrawaganckie rozwiązanie dekoracyjne

Zupełnie odmienny styl prezentują płytki patchwork z home100 występujące najczęściej w żywych kolorach zielonego, niebieskiego czy żółtego. Komponujące się w wielokolorowy wzór, o różnorodnym motywie, mogą stanowić duże wyzwanie w trakcie dobierania pozostałych mebli i wyposażenia do aranżacji wnętrza. Wybranie jaskrawych płytek o wielu barwach to z pewnością odważne rozwiązanie, które nie tylko podkreśli indywidualny charakter wnętrza i jego mieszkańców, ale zagwarantuje również jego niepowtarzalność.