młodzieżowy fotel obrotowy

Podpowiadamy, jaki fotel obrotowy młodzieżowy wybrać

Aranżacja pokoju nastolatka bywa dla rodziców dużym wyzwaniem, ponieważ oprócz walorów wizualnych, ważny jest także komfort podczas odpoczynku i odrabiania zajęć domowych. Bogata oferta meblowa z pewnością nie ułatwia tego zadania. Żeby je jednak nieco ułatwić, przygotowaliśmy poradnik na temat tego, jaki fotel obrotowy młodzieżowy warto wybrać i czym kierować się podczas zakupów. 

Od czego zacząć kupując fotel obrotowy? 

Złe postawa podczas malowania, odrabiania lekcji, czy spędzania czasu przed komputerem, może znacząco wpłynąć na późniejsze etapy rozwoju każdego nastolatka. Skolioza to teraz niezwykle często spotykany problem wśród młodzieży, który wymaga wdrożenia rehabilitacji oraz dodatkowych środków ostrożności, co mocno oddziałuje na dotychczasowe możliwości ruchowe. Z tego względu tak ważne jest to, aby meble dobierać indywidualnie do każdego dziecka.

Uwzględniając między innymi takie kwestie jak:

  • przeznaczenie i funkcjonalność danego mebla,
  • wzrost i wiek dziecka,
  • wysokość biurka,
  • regulacja fotela oraz wsparcie dla kręgosłupa podczas siedzenia. 

W tym przypadku jakość poszczególnych mebli będzie miała duże znaczenie. 

Jaki fotel obrotowy młodzieżowy warto kupić?

W naszym poradniku skupimy szczególną uwagę na fotelach obrotowych dla dzieci, ponieważ to podstawa wyposażenia każdego pokoju młodzieżowego – a im wygodniejszy, tym lepszy. Sprawdźcie nasze wskazówki. 

fotel obrotowy młodzieżowy

Fotel obrotowy czy klasyczny? 

Dzieci podczas codziennych czynności przy biurku muszą zachować maksymalną swobodę ruchową, aby czuć się komfortowo. Fotel obrotowy to nie tylko świetna zabawa podczas przerwy w odrabianiu zajęć, ale także duża wygoda, przy zmianie pozycji ułożenia ciała i środka podparcia. Klasyczne krzesła na nogach są niewygodne w trakcie dłuższego użytkowania i sprzyjają nadmiernemu pochylaniu głowy, co przekłada się na nadwyrężanie odcinka szyjnego.

Jakie odparcie będzie najlepsze?

Jeżeli zależy nam na tym, aby fotel odpowiednio wspierał cały kręgosłup, a nie tylko odcinek lędźwiowy (chociaż on też jest bardzo ważny), wówczas warto zainwestować w profesjonalny mebel. Oparcie powinno być przede wszystkim bardzo dobrze wyprofilowane i odchylone pod odpowiednim kątem – nawet około 15%. Musi zostać dopasowane odpowiednio do wzrostu osoby, która będzie z niego korzystać. Zaleca się również, aby fotel kończył się mniej więcej na wysokości łopatek. 

Czy kółka to dobry pomysł?

W pokojach młodzieżowych królują fotele obracane na kółkach. Są one nie tylko nowoczesne ale także niezwykle praktyczne. Sprawdzają się świetnie w przypadku biurek z dodatkowymi szufladami i szafkami, do których z pewnością dużo łatwiej się zbliżyć. Klasyczne krzesła są często zbyt ciężkie do przesunięcia dla dzieci. 

Ostatnia wskazówka

Przy wyborze idealnego fotela młodzieżowego pomocne mogą okazać się rekomendacje danego sprzedawcy. Można sprawdzić, który mebel sprzedaje się najczęściej i jakie opinie pozostawiają inni kupujący. Dzięki temu wybór z pewnością będzie łatwiejszy. Mamy nadzieję, że rady, które opisaliśmy będą przydatne podczas aranżacji każdego – nawet najbardziej wymagającego – nastolatka.