Polka-skandynawska-PORTO-aranzacja-1

Półki w stylu skandynawskim – prostota i funkcjonalność w jednym

Styl skandynawski narodził się w latach 30-tych XX wieku w Danii, a nawiązuje w linii prostej do modernizmu. Do przestrzeni publicznej przebił się na dobre jednak dopiero w latach 50-tych, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zorganizowano dużą objazdową wystawę prezentującą klientom skandynawskie meble.

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego

Głównym wyróżnikiem jest w tym wypadku funkcjonalność w użytkowaniu i prostota formy. W meblarstwie styl skandynawski cechują ponadto nawiązania do ekologicznego stylu życia i przywiązania do natury, typowych zresztą dla mieszkańców tych chłodnych krain. Eksponowanie piękna ukrytego w naturalnych materiałach i zdobnictwo wykorzystujące motywy przyrody, takie jak fale jeziora czy gałęzie drzew, to wyróżniki widoczne w meblach wykonywanych zarówno przez mistrzów ze Skandynawii, jak i naszych rodzimych producentów, coraz częściej inspirujących się dokonaniami Szwedów, Duńczyków i Norwegów.

Inną cechą charakterystyczną mebli są kolory, ograniczające się w zasadzie do jasnych odcieni, świetnie korespondujących z wnętrzami mieszkalnymi aranżowanymi w stylu skandynawskim.

Półki w stylu skandynawskim

Powyższe cechy widoczne są także w produkowanych skandynawskich półkach, takich: https://meblostrefa.pl/pl/p/Polka-skandynawska-GRACE-/674. Meble te zaskakują prostotą i zarazem perfekcją wykonania. Stworzone najczęściej z litego dębu europejskiego podkreślają piękno tego naturalnego materiału, są trwałe i wyglądają bardzo efektownie w zestawieniu z innymi nowoczesnymi meblami. Półka skandynawska to zarówno prosta, wisząca konstrukcja drewniana, mocowana na uchwyty, jak i wsparty na metalowym szkielecie mebel malowany proszkowo na jasny kolor. Wszystko według odwiecznych prawideł nordyckiego ładu i porządku.