Remont łazienki niedużym kosztem

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Chcemy mieć ją piękną i perfekcyjnie urządzoną, jednak czasami możliwy jest tylko drobny lifting, niewielkie zmiany kosmetyczne. Nawet w taki sposób można jednak odmienić jej wystrój, sprawić, że będzie ładniejsza i odrobinę bardziej przytulna.

Płytki w łazience

W większości łazienek na ścianach położone są płytki. Ich wymiana na nowe to dosyć skomplikowany remont, trzeba bowiem jest skuć i usunąć resztki kleju, tak by można było na ścianach położyć nowe. Czy można w jakiś sposób przeprowadzić remont lub lifting łazienki bez kucia kafli? Oczywiście. Jeden ze sposobów to dekoracyjne listwy, które przykleja się powyżej linii płytek. Takie dekoracyjne listwy ładnie odmienią wizerunek łazienki. W ogóle pamiętać warto też o tym, że cieniutkie profile- listwy do płytek wykończeniowe, również sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej schludnie. Kto wcześniej nie użył ich do wykończenia łazienki, w każdej chwili może to zmienić.

Malowanie płytek w łazience

Drugi sposób na odmianę wizerunku łazienki bez konieczności kucia starych kafli to po prostu malowanie płytek łazienkowych. Na rynku istnieją farby do malowania glazury, które są naprawdę proste w użyciu, a gwarantują doskonały efekt krycia i zmiany koloru. Dzięki takim farbom można całkowicie odmienić wygląd łazienki, a remont może dosłownie zakończyć się w 2 dni. Po malowaniu, gdy farba już wyschnie, można zamontować listwy do płytek wykończeniowe, tak bo wszystko wyglądało perfekcyjnie.

Nowe akcesoria łazienkowe

W zmianie wizerunku łazienki często pomagają też nowe akcesoria łazienkowe, takie jak na przykład uchwyt na papier toaletowy czy wieszaki na ręczniki, nowe lustro z szafką na kosmetyki, czy po prostu nowa bateria umywalkowa. Nie trzeba zmieniać od razu wszystkiego, czasami wystarczą drobne nowości, a łazienka dzięki temu będzie wyglądała lepiej.