Różowe dywany we wnętrzu

Różowy jest najbardziej zmysłowym i delikatnym kolorem, kolorem romantyzmu i gumy balonowej. Powstaje poprzez zmieszanie namiętnej czerwieni ze spokojną bielą i występuje w wielu odcieniach. Różowy wywołuje uczucie komfortu i spokoju. To tłumaczy jego niesłabnącą popularność w aranżacji wnętrz.

Różowy dywan — przeznaczenie małych księżniczek?

Niewątpliwie różowy kolor we wnętrzu kojarzy się z pokojem małej dziewczynki bawiącej się Barbie i kochającej Hello Kitty. A dywan różowy jest tu w sam raz. W towarzystwie pluszowych zabawek i delikatnych firanek na oknach dostarczy małej pani pokoju wiele pozytywnych emocji i wspaniałego nastroju.

W rzeczywistości, różowy dywanik może doskonale wpasować się we wnętrze niemal każdego pomieszczenia, umieszczając bardzo zmysłowe akcenty w odpowiednich miejscach. Wyrzuć z głowy uprzedzenia o „dziewczęcym” kolorze. Wielu znanych projektantów wnętrz i dekoratorów z całego świata tworzyło i nadal tworzy piękne i odważne wnętrza z domieszką różu.

Do czego pasuje różowy dywan?

Od tego, jaki odcień różowego dywanu wybierzemy i z jakimi kolorami będzie on sąsiadował, zależy cały efekt końcowy aranżacji wnętrza. Najbardziej klasycznym połączeniem podyktowanym przez samą naturę jest róż i biel. Ten duet rozcieńczy nawet najbardziej ponure kolory, wnosząc do pomieszczenia poczucie delikatności i zwiewności.

Bardzo korzystnie i szlachetnie wygląda różowy i karmazynowy dywan w połączeniu z szarymi lub czarnymi kolorami. Ale tutaj ważne jest, aby nie przesadzić z jasnością i obfitością różowych tonów.

Najmodniejsze połączenie to róż z miedzią lub beżem. Wnętrze wykonane w takich tonacjach jest ucieleśnieniem delikatności i kobiecości.

Smacznie i pięknie wygląda różowy dywan w towarzystwie zielonych lub niebieskich dodatków w pokoju. Takie zestawienie wygląda świeżo i kreatywnie i jest dość często wykorzystywane do dekoracji kuchni, salonu czy łazienki.

Dywany różowe dostępne na stronie https://sklepeureka.pl/kolory/rozowe-dywany