bordowa sofa

Sofa do domu – jaki materiał na obicie wybrać?

Sofa to chyba jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu i niewiele jest miejsc, w których jej brakuje. Spełnia zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne. Można na niej odpoczywać w ciągu dnia albo się przespać. Wybór odpowiedniego materiału tapicerskiego na obicie jest więc ważną kwestią. Co wybrać?

Materiał na obicie – strona praktyczna

Z jednej strony materiał na obicie sofy powinien być przede wszystkim praktyczny. W końcu mebla takiego używa się dość często i nie jest on odporny na zniszczenie. Warto więc zadbać o wybór materiały tapicerskiego wystarczająco wysokiej jakości. Dzięki temu uniknie się przetarć, które w przypadku tanich mebli mogą pojawić się już po krótkim czasie użytkowania. Nie bez znaczenia jest również kolor, zwłaszcza jeżeli w domu mieszkają dzieci albo zwierzęta. Z całą pewnością sofa granatowa ze sklepu meblostrefa.pl będzie pod tym względem o wiele praktyczniejsza od białej i znacznie dłużej będzie można cieszyć się jej nienagannym wyglądem. Warto również pamiętać o tym, że meble obite materiałami całkowicie syntetycznymi są o wiele bardziej przyjazne dla alergików, niż takie, które obito tkaninami naturalnymi.

Tapicerka sofy – strona estetyczna

Meble w domach muszą być jednak nie tylko praktyczne i czasem dobrze jest pozwolić sobie na odrobinę luksusu i kierować się w pierwszej kolejności gustem. Ważny jest zarówno dobór koloru sofy, jak i faktury materiału, czy znajdującego się na nim wzoru. Tak na przykład sofa w kolorze granatowym, z eleganckiej, całkowicie gładkiej tkaniny może sprawdzić się jako element wyposażenia salonu o bardzo eleganckim charakterze.