stojak na buty

Stojak na obuwie z siedziskiem

Meblowanie przedpokoju do łatwych nie należy. Pomieszczenie małe, ale jakże ważne – tu oddychamy z ulgą po wejściu do domu po ciężkim dniu pracy i tu swoje pierwsze wrażenie o nas i naszym domu odbierają goście. Musi więc być w przedpokoju zarówno ładnie jak i funkcjonalnie.

Stojak na buty – zwykły niezwykły mebel


Zwyczajny stojak wcale nie musi być banalny. Umiejętne połączenie funkcji użytkowych z aranżacyjną najszybciej możliwe jest do osiągnięcia w przypadku, gdy w przedpokoju stanie półka stojak na obuwie z siedziskiem. Wykonany z drewna lub metalu może mieć otwarte przestrzenie, albo łączyć półkę otwartą i szafkę. 
Długość mebla determinują warunki pomieszczenia; wysokość musi być dostosowana do wzrostu użytkowników – zbyt wysokie nie nadają się do roli siedziska.
Stojak może mieć półki lite lub ażurowe. Te ostatnie wykonane drewna lub metalu doskonale nadają się jako miejsce do suszenia obuwia nasiąkniętego wilgocią, a piasek i brud osypujące się z podeszew łatwo można wymieść spod takiej konstrukcji.

Komfortowe i ozdobne


Stojak na buty z siedziskiem zamiast ostatniej półki ma miękką wyściółkę tapicerską lub warstwę poduszek, na których można wygodnie usiąść aby założyć lub zdjąć buty. 
Odpowiednio dobrana faktura oraz kolor tkanin obiciowych dają znakomite efekty zdobnicze i są ważnym elementem aranżacji wnętrza.
Wygląd stojaka łatwo zmienić przemalowując jego konstrukcję albo wymieniając części miękkie.