wolnostojąca suszarka do naczyń

Suszarka do naczyń nie musi być widoczna

Suszarka do naczyń najczęściej stoi na blacie szafki kuchennej, w bezpośredniej bliskości zlewozmywaka. Nie zawsze jednak to wygląda estetycznie. Niekiedy – jeśli pomiędzy zlewozmywakiem a meblem z suszarką – jest na przykład gazówka, stawianie suszarki na blacie to rozwiązanie bardzo utrudniające utrzymanie czystości w kuchni, bowiem woda cieknąca z umytych i kładzionych na suszarkę naczyń, dodatkowo może pobrudzić ten sprzęt. Tego typu suszarki do naczyń nie muszą jednak stać na blacie szafki kuchennej. Ociekacze do naczyń można schować w wiszącej nad zlewozmywakiem szafce.

Szafkę warto przerobić

Oczywiście ociekarki na naczynia mają swoje podstawki i można je wstawić w całości do szafki, mając pewność, że woda nie wypłynie na podstawę mebla, jednak bezpieczniej jest dokonać niewielkiej przeróbki mebla. Polega ona na wycięciu otworu w podstawie szafki wiszącej i zamontowaniu w nim kratki. Takie rozwiązanie jest polecane nie tylko z uwagi na łatwiejsze spływanie z szafki wody, która – na przykład – wypłynie z przepełnionego ociekacza. Wstawienie suszarki do naczyń do zamkniętej szafki może zwiększyć wilgotność w środku mebla. Po wykonaniu otworu i zamontowaniu w nim kratki, można mieć pewność, że wilgoć w szafce będzie się gromadzić wolniej lub wcale.

Podsumowując

Postawienie suszarki do naczyń na blacie kuchennym nie zawsze jest dobrym pomysłem. Często też jest to rozwiązanie bardzo niepraktyczne. Warto mieć to na uwadze i zastanowić się, czy szafka nad zlewozmywakiem nie byłaby lepszym miejscem na taką suszarkę.