Szafki nocne: jaką rolę mogą odegrać w aranżacji wnętrza?

Choć rozmiary tych mebli nie są imponujące, trudno sobie wyobrazić wygodną sypialnię bez ich udziału. Z szafek nocnych korzystamy bardzo chętnie, a szeroki asortyment takich mebli sprawia, iż bez problemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Szafka nocna a styl sypialni

Jeśli chcemy cieszyć się piękną sypialną, musimy pamiętać o tym, jak ważne jest zadbanie o jednolity styl. Jak dopasować tanią szafkę nocną do charakteru wnętrza?

Jeśli nasza sypialnia urządzona jest w stylu skandynawskim, możemy postawić w niej prostą i lekką szafkę nocną z jasnego drewna. Jeśli we wnętrzu tym króluje styl rustykalny, idealnym dodatkiem będą solidne szafki z drewna, najlepiej bielonego. Tanie szafki nocne do sypialni urządzonej w nowoczesnym stylu mogą się z kolei wyróżniać nietypowymi kształtami oraz ciekawymi zestawieniami materiałów, np. drewna i metalu. Szafki takie mogą się jednocześnie wyróżniać nietypowym wzornictwem oraz intrygującą kolorystyką, dzięki której mebel taki stanie się jednym z głównych akcentów dekoracyjnych w sypialni.

Bezcenna funkcjonalność

Idealne szafki nocne to nie tylko ciekawa ozdoba każdej sypialni, ale i funkcjonalny mebel, który ma nam ułatwić życie. Idealna szafka nocna to miejsce na:

  • lampkę nocną,
  • książkę czytaną przed snem,
  • niezbędne lekarstwa,
  • chusteczki higieniczne,
  • inne drobiazgi, z których korzystamy przed zaśnięciem lub tuż po przebudzeniu.
    Aby szafka nocna mogła się dobrze spisać w tej roli, należy przy jej wyborze zwrócić uwagę na ilość półek oraz na ich głębokość. Im lepiej dopasujemy taki mebel do swych potrzeb, tym lepszy efekt uzyskamy w swej sypialni.

Piękne, intrygujące, a przede wszystkim praktyczne – oto idealne szafki nocne Tanio można dziś kupić wiele ciekawych mebli do sypialni, tworząc dzięki nim miłą dla oka i praktyczną zarazem aranżację.

Więcej na stronie birdmeble.pl