W jakich pomieszczeniach wykorzystać lampy ścienne?

Lampy ścienne to dodatkowe oświetlenie, które nie tylko jest źródłem niezbędnego światła, ale również dekoracją, która pomaga stworzyć wnętrze niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Gdzie można wykorzystać lampy ścienne?

Przedpokój – wizytówka domu

Przedpokój jest miejscem, w którym niezbędne jest światło górne, jak i kinkiety.

Lampy ścienne warto umieścić nad lustrem lub w pobliżu wieszaka na odzież wierzchnią. W długim i wąskim przedpokoju warto umieścić kilka lamp ściennych, by dokładnie doświetlić każdy zakamarek pomieszczenia.

W korytarzu, który znajduje się w domu piętrowym warto umieścić lampy ścienne (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-scienne-174.html) tuż nad schodami, by dokładnie oświetlały ciąg komunikacyjny. Dzięki temu poruszanie się po klatce schodowej stanie się dużo łatwiejsze.

Salon – serce domu

Lampy ścienne w pokoju dziennym warto wykorzystać do stworzenia wnętrza, które będzie wyjątkowe. Salon to pokój, w którym spędzamy najwięcej czasu. Tu również zapraszamy gości. Warto zadbać, by był elegancki i przytulny.

Lampy ścienne warto umieścić nad komodą, na której ustawimy dekoracyjne bibeloty. Kinkiety sprawdzą się również nad stołem w części jadalnej salonu. Można je również umieścić nad sofą. Będą nie tylko gustowną dekoracją, ale również umożliwią wieczorne czytanie książki.

W większym salonie, gdzie wydzielony jest kącik wypoczynkowy warto wykorzystać lampy ścienne do oświetlenia miejsca wypoczynku. Powstanie nastrojowe i praktyczne miejsca, gdzie można poczytać, obejrzeć film na laptopie czy nawet się zdrzemnąć.

W salonie, który jest otwarta na kuchnię, warto wykorzystać kinkiety nad bufetem, który jest łącznikiem między pomieszczeniami. Wybierając lampę ścienna należy pamiętać, że żyrandole i kinkiety z pokoju, jak i z kuchni powinny tworzyć całość kompozycyjną. Tylko wtedy wnętrze będzie eleganckie i harmonijne.

Łazienka

Kinkiety w łazience instalujemy przede wszystkim po to, by dobrze doświetlały lustro. Bardzo ważna jest wysokość na jakiej je umieścimy. Złe oświetlenie utrudni golenie lub nakładanie makijażu.

Lampy ścienne montuje się na wysokości wzroku. Warto wybrać takie kinkiety, które nie będą nas oślepiały. Klosze mleczne lub satynowe są praktyczniejsze. Światło nie jest ostre lecz delikatnie przytłumione.

Najczęściej lampy ścienne montuje się na wysokości około 170 cm nad podłogą. Ostateczna wysokość musi być jednak dostosowana do wzrostu mieszkańców.

Lampy ścienne w mieszkaniu nie tylko pozwalają doświetlić miejsca, które trudno rozjaśnić. Warto pamiętać, że kinkiety to elegancka dekoracja, która podkreśla styl w jakim zaaranżowane jest mieszkanie.