Plafony

W jakich wnętrzach sprawdzą się plafony sufitowe?

Dopasowanie odpowiedniego rodzaju oświetlenia jest jednym z najbardziej istotnych aspektów tworzenia aranżacji. Intensywność światła musi być dopasowana do zapotrzebowania. Oprawa powinna komponować się z wystrojem wnętrza. Jednym z najbardziej cenionych rozwiązań są plafony sufitowe. Gdzie sprawdzą się takie akcesoria?

Popularne zastosowania plafonów

Taki rodzaj oświetlenia doskonale sprawdza się w:
– niskich pomieszczeniach
– nowoczesnych salonach
– funkcjonalnych kuchniach i łazienkach.
Plafony to płaskie lampy przylegające do powierzchni sufitu https://macodesign.eu/plafony. Żarówka osłonięta jest kloszem, który nie zajmuje wiele miejsca. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przestrzeń w niskich mieszkaniach. W przypadku podwieszanych sufitów, możliwe jest zamontowanie egzemplarzy wpuszczanych w ich powierzchnię. Tego rodzaju lampy gwarantują stworzenie wyjątkowej atmosfery dzięki emitowanemu, rozproszonemu blaskowi. Zapewniają również równomierne oświetlenie pomieszczeń. To doskonałe rozwiązanie do kuchni i łazienek, ponieważ wyjątkowo łatwo jest utrzymać je w czystości. W tych drugich pomieszczeniach zaleca się umieszczać modele, których klasa wodoodporności to przynajmniej IP44.

Plafony

Modne aranżacje wnętrz

Nowoczesny plafon sprawdzi się w pomieszczeniu, którego aranżacja odpowiada najnowszym trendom. W tej kategorii można odnaleźć zarówno minimalistyczne modele z prostym, szklanym kloszem, jak i ciekawe rozwiązania z ozdobnymi obudowami. Model dopasowany do zapotrzebowania i aranżacji doskonale sprawdzi się w każdej przestrzeni.