Wieszak do przedpokoju stojący vs wiszący?

W niemal każdym przedpokoju znajduje się wieszak na ubrania. Ciężko sobie bez niego wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Nawet, jeśli posiadamy szafę, to jej ciągłe otwieranie oraz zamykanie może być uciążliwe. Z pewnością będzie brakować nam miejsca, gdzie możemy w pośpiechu zawiesić kurtkę. Ponadto mokra odzież wierzchnia musi wyschnąć przed włożeniem jej do szafy. W innym przypadku może ona stać się przyczyną wilgoci lub pleśni.

Wielkość pomieszczenia

Stojąc przed dylematem – wieszak stojący czy wiszący – należy przede wszystkim określić wielkość pomieszczenia. Oczywistym jest, że w dużych wnętrzach można pozwolić sobie na więcej. Dają one pełną swobodę, gdyż nie musimy obawiać się, że przedpokój straci swoją funkcjonalność. Wieszak do przedpokoju stojące mogą pomieścić sporą ilość odzieży. Dodatkowym plusem jest to, że dzięki nim wystrój nabierze wyjątkowego charakteru. Wiele modeli ma charakter dekoracyjny. Ponadto możemy umieścić go w dowolnym miejscu. W małym przedpokoju lepiej sprawdzi się wieszak wiszący, który mocowany jest na ścianie.

Liczba domowników

Wiadomym jest, że im więcej domowników, tym większy do przedpokoju powinniśmy posiadać. Nie należy również zapominać o gościach, którzy nas odwiedzają. Powinniśmy więc zawsze posiadać wolne uchwyty na odzież wierzchnią. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wieszak stojący w formie drążka. Pomieści on sporą ilość ubrań, co stanowi niewątpliwy plus. To świetny wybór dla tych, którzy nie posiadają szafy. Wieszak ścienny również może posiadać sporą liczbę gałek – zwykle są one umieszczone na różnych poziomach.


[catposts]