Wizualne piękno czyli materiał, który odmienił architekturę wnętrz

Terazzo inaczej znane jako lastryko to materiał od lat znany i ceniony ze względu na swoje wybitne właściwości wizualne i budowlane. Mało, który materiał tak dobrze się produkuje, układa oraz następnie wspaniale prezentuje się we wnętrzach pasując do niemal wszystkich stylów wystroju wnętrz. Poznajcie więc terrazzo design, architektoniczny hit sezonu 2019/2020.

Terrazzo w wystroju wnętrz

Terrazzo to materiał o przejrzystym składzie, do jego wytworzenia potrzeba bowiem wody, betonu, gryzu oraz dodatków nadających kolor. Dzięki temu łatwo go przygotować i wykonać z niego elementy architektury takie jak posadzka czy parapet. Po wylewce lastryko można jeszcze szlifować dla uzyskania dodatkowego połysku. Dekorację wnętrz ułatwiają dostępne w sprzedaży płytki terrazzo, które nie wymagają obróbki, są już gotowym do montażu materiałem.

Terrazzo stosowało się dawniej głównie do wykonania posadzek. Dziś oprócz tej formy dekoracji modne jest pokrywanie lastrykowymi motywami również ścian pomieszczeń oraz kolumn czy pilastrów. Częstokroć spotyka się też drobne przedmioty takie jak figurki czy doniczki wykonane z tego materiału.

Najnowsza forma dekoracji, czyli terrazzo grafiki na ścianę

Co jednak zrobić jeśli nasz dom ma wnętrza udekorowane w innym stylu i nie możemy sobie pozwolić na generalny remont, chcemy jednak umieścić w domu nutkę terrazzo? Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie zakup i umieszczenie grafik ściennych terrazzo. Są to obrazy ścienne wykonane w technologii druku. Odbywa się on z pomocą drukarek z tuszem lateksowym, na bawełnianym płótnie nanosi się wzór podobny do tego jaki tworzy terrazzo jako materiał budowlany.

Całość grafiki, zamknięta w drewniane ramy znakomicie ozdobi pokoje naszego domu będąc alternatywą dla innych obrazów i płaskorzeźb. Ważne jest to, że motyw lastryko pasuje niemal do każdego stylu wystroju wnętrz, zarówno do surowego industrializmu jak i łagodnych klimatów Art deco.