podłoga drewnopodobna do łazienki

Wybieramy podłogę do domu

Wykańczanie domu czy mieszkania nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Trzeba podjąć wiele ważnych decyzji, od których w dużej mierze będzie zależeć komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór podłogi.

Czy kafelki podłogowe będą najlepszym rozwiązaniem?

Obecnie wybór kafelków jest ogromny, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie i to niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy wnętrza. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na trzy bardzo ważne parametry –
ścieralność, twardość oraz antypoślizgowość w zależności od tego, do jakiego pomieszczenia podłogę wybieramy. Nowoczesne kafelki podłogowe – tylko w sklepie online, mogą imitować drewno, kamień, beton itp. Dzięki temu możemy mieć „drewnianą” podłogę w łazience, posadzkę z „marmuru” w przedpokoju czy „beton” w salonie.

Popularna terakota

Bardzo dużą popularnością cieszy się terakota, czyli płytki kamionkowe wyrabiane z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny. Materiał charakteryzuje się między innymi dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz małą nasiąkliwością. Dobrze sprawdzi się zarówno w domu, może być układany również na zewnątrz.

Wybierając płytki nie można zapominać również o takich elementach jak fugi. Najlepiej wybierać je uwzględniając wielkość i kolor płytek, fugi nie powinny dzielić pomieszczenia. Odpowiednio dobrane zwiększą trwałość płytek i zminimalizują osadzanie się brudu, grzybów i pleśni.

Pamiętajmy, że kafelki podłogowe do kuchni czy łazienki będą miały inne parametry, niż takie, które chcemy ułożyć w przedpokoju czy salonie. Warto zwracać uwagę na solidność poszczególnych materiałów i nie wybierać spośród najtańszych, gdyż szybko ulegną zniszczeniu, co odbije się oczywiście na naszym portfelu. Warto decydować się na zakupy od sprawdzonych, renomowanych producentów, w ten sposób można liczyć na długą gwarancję.